Het hele speelveld kennen Om Registeradviseur Verzuim- en Inkomensmanagement te worden, is het belangrijk het hele speelveld te kennen. Van de sociale wetgeving tot en met de positie van intern en extern betrokken partijen. Wie is er in het speelveld betrokken en heeft welke belangen? Wie neemt uiteindelijk beslissingen? Wat mag je van een bedrijfsarts verwachten? Hoe handel je bij een arbeidsconflict? Wat doe je als een medewerker een voorstel voor passende arbeid weigert? Zijn werkgevers zich wel voldoende bewust van de sturingsmogelijkheden om het verzuim te verminderen? Tijdens de opleiding komen al deze vragen aan de orde. De praktijkgerichte invalshoek zorgt voor veel herkenning en levendige discussies. RVI-docent Jack Damen:
“ Naast docent arbeidsrecht bij Avans+/Scire ben ik ook arbeidsrechtadvocaat. En sta ik werkgevers (maar ook werknemers) bij in arbeidsrechtelijke kwesties. Zoals ontslagkwesties, maar ook kwesties over ziekte/arbeidsongeschiktheid. Vooral bij dit laatste onderwerp proef ik bij heel wat werkgevers onkunde en onwetendheid met niet zelden kostbare fouten tot gevolg. Niet vreemd, want de werkgever is in de eerste plaats een ondernemer bij wie het ondernemen voorop staat. Daarom is het belangrijk dat de ondernemer zich laat bijstaan door goede adviseurs, zeker op het gebied van ziekte/arbeidsongeschiktheid. Het onderdeel arbeidsrecht van de RVI-opleiding voorziet daarin. Het zorgt ervoor dat de RVI-adviseur goed beslagen ten ijs komt en de ondernemer op dit gebied kan voorzien van een goed onderbouwd advies. ”
Inhoud In 8 dagdelen behandelen we: • financieel risicomanagement • arbeidsrecht • verzuimmanagement • veranderkunde • examentraining In de opleiding komen alle financieel juridische aspecten bij verzuim en arbeidsongeschiktheid, in relatie met de realiseerbare kostenbesparing, aan de orde. Examen Na de leergang volgt geen schriftelijk maar een mondeling examen van 30 minuten inclusief beoordeling en feedback. De uitslag volgt direct. De insteek van dit mondelinge examen is ‘visie, verstand en vaardigheden’ en gaat in op de opgedane kennis tijdens de leergang. Studiebelasting Reken op gemiddeld 4 uur voorbereiding per lesdag. De 8 lesdagen zijn 2-wekelijks op dinsdag of woensdag van 15.00 tot 20.30 uur (inclusief maaltijd). Goed voorbereid starten aan het examen vraagt minimaal 8 studie-uren. Diploma Cursisten die de opleiding succesvol afronden, ontvangen het erkende postbachelordiploma Register Adviseur Verzuim en Inkomensmanagement (RVI®) van Avans Hogeschool. Locaties Zwolle – start 6 maart 2023 Utrecht – start 11 oktober 2023 Interesse? Meld u aan bij branchespecialist Inkomen René van Harrewijn. Bel 06 511 42 304 of stuur een mail naar rene.van.harrewijn@achmea.nl.